Dlaczego wypadają włosy

i jak temu zaradzić - coś na łysienie

Kosmetyki czy zdrowy styl życia?

  1. środki na wypadanie włosów Naturalna wymiana włosów. Jeszcze nim przchodzimy na świat i nie mamy dylematów i rozterek jak ułożyć swoje włosy, zaczesać je, to już wtedy rosną nam włosy, brwi, rzęsy. Początkowo jako meszek a następnie jako regularne , zdrowe, najnowsze włosy. Gdyby taka sytuacja utrzymywała się stale, nie było by urazów emocjonalnych związanych z nieodpowiednią fryzurą. Niestety włosy podobnie jak wzrok, degenerują się w miarę upływu lat. Dynamika wzrostu owłosienia jest największa w wieku 16 do 23 lat. Włosy podlegają stałej wymianie. W dojrzałym wieku trzeba liczyć się z ubywaniem włosów i ich osłabianiem. Tempo z jakim siwiejemy i łysiejemy zależy naturalnie od uwarunkować genetycznych i gospodarki hormonalnej w indywidualnym organizmie. Niemniej jednak zaburzenie naturalnych procesów biologicznych może i często dokonuje się pod wpływem nieodpowiedniego odżywiania, braku witamin, silnego i przewlekłego stresu.

  2. Higiena psychiczna a łysienie. Przy dzisiejszym, ekspresowym trybie życia, warto zrobić sobie wiecej przerw na relaks, zaplanować czas troche inaczej, złamać rutynę i wyrwać się z stresu. Nie trzeba było specjalistycznych badań by zaobserwować iż osoby będące pod wpływem dużego napięcia psychicznego, lęku, zaabsorbowane emocjami, tracą gwałtownie włosy. Proces łysienia w takim przypadku jest gwałtowny, trwa kilka tygodni i w jego przebiegu ciężko jest już zainterweniować na tyle skutecznie by zatrzymać osłabianie włosów i cebulek włosowych. Tak więc bycie w dobrym nastroju, racjonalne traktowanie wyzwań i wszelkich problemów, dobre relacje ze znajomymi, polepszają zdrowie naszych włosów. O ile nie zniszczymy tego systemu złym odżywianiem, będziemy cieszyć się gęstą i mocną czupryną. Powiedzenie: spokojna twoja głowa, rozczochrana, ma jak widać także i takie znaczenie. W przeciwnym wypadku można by powiedzieć: zdenerwowana twoja głowa, wyłysiała. I nie zabardzo pomogą wtedy żadne preparaty czy cudowne środki polecane przez szamana :-).

  3. brak panaceum na łysienieZewnętrzne sposoby na łysienie
    Wypadanie włosów z powodów emocjonalnych może powodować i powoduje zwiększanie stresu. W indywidualnych przypadkach pogorszenie własnego postrzegania, obniżenie samooceny, to kolejny element, który może powodować kolejną falę wypadania włosów.

    Jest na to dobry sposób. Coś na łysiejące miejsca, co można zastosować natychmiast, bez zbędnych przygotowań czy badań. Produkty DermMatch, renomowane i sprawdzone środki do maskowania łysiny, poprawią w kilka chwil wygląd każdej lichej fryzury. Nałożenie proszku z emolimentami, na słabe i rzadkie włosy, miejsca pokryte minimalnym meszkiem, prowadzi do zagęszczenia włosów. Polepszając radykalnie swój wygląd polepszamy jednocześnie własną samoocenę co usuwa również ten element stresogenny. Włosy wówczas mają szansę by rozpocząc proces odrastania.